Αρχική σελίδα Δραστηριότητες ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ 1ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ 1ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024 οι μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου επισκέφτηκαν με τη συνοδία των καθηγητών τους το 1ο ΕΠΑΛ Αγ. Δημητρίου.

Αρχικά, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση από τον υποδιευθυντή της σχολικής μονάδας  σχετικά με τις σπουδές και τις επαγγελματικές προοπτικές των ΕΠΑΛ και στη συνέχεια, οι μαθητές μας ξεναγήθηκαν στον τομέα ηλεκτρολόγων- αυτοματισμών , στον τομέα μηχανικών οχημάτων , στον τομέα νοσηλευτικής , στον τομέα πληροφορικής και στα εργαστήρια του τομέα διοίκησης οικονομίας. Επίσης, ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια των βρεφονηπιοκομων όπου οι μαθήτριες μάς μετέδωσαν τον ενθουσιασμό τους για την επιλογή των σπουδών τους.

EP5

ΕΠΑΛ 3